Narodowe Cantrum Krwi
HTTP

Życzenia z okazji obchodów Światowego Dnia Krwiodawcy

Szanowni Honorowi Krwiodawcy!

 

Z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy z całego serca dziękuję za wkład w ratowanie zdrowia i życia ludzi, a także za ofiarność i gotowość niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Bezcenny dar, którym się dzielicie z potrzebującymi jest z pewnością jednym z najcenniejszych podarunków jaki człowiek może ofiarować drugiemu człowiekowi.

Każdego dnia w Polsce oraz na całym Świecie ratowane są konkretne osoby: dzieci, matki, ojcowie, przyjaciele, etc., których zdrowie a także życie, zależne jest nie tylko od rozwoju medycyny, czy wspaniałych lekarzy przeprowadzających coraz to bardziej skomplikowane operacje i przeszczepienia, ale przede wszystkim od Was – Honorowych Krwiodawców, którzy w bezinteresowny sposób ofiarujecie cząstkę siebie.

Obserwujemy wszechobecny postęp nauki, techniki, nowych możliwości i rozwiązań, jednakże nadal jedyną fabryką ludzkiej krwi jest człowiek. Dlatego Honorowi Dawcy Krwi są tak wyjątkowi i zasługują na najwyższe uznanie, bowiem nie oczekując nagrody, śpieszą z pomocą człowiekowi, pacjentowi dla którego krew jest niezastąpionym lekiem.

Dziękuję za to że Jesteście i każdego dnia niesiecie pomoc, wiarę w drugiego człowieka i nadzieję na lepsze jutro.

 

Dyrektor

Narodowego Centrum Krwi

Życzenia ( wersja PDF)