Narodowe Cantrum Krwi
HTTP

Życzenia ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa

Szanowni Honorowi Dawcy Krwi!

Z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa, obchodzonych corocznie w dniach 22 – 26 listopada, w imieniu swoim oraz pacjentów, składam serdeczne podziękowania i wyrazy ogromnej wdzięczności za bezinteresownie ofiarowany dar.

Krew zawsze była i jest symbolem życia. Jest także jednym z najcenniejszych podarunków, jaki człowiek może ofiarować drugiemu człowiekowi. O tym jak wielkie znaczenie ma krew w funkcjonowaniu organizmu przekonali się Ci, którzy z powodu choroby lub w wyniku wypadku stali się jej biorcami. Dlatego z całego serca dziękuję Wam za ofiarowanie własnej krwi dla drugiego człowieka i aktywne propagowanie szlachetnej idei krwiodawstwa. To wspaniałe, że są wśród nas tak cudowni i wrażliwi ludzie, którzy bezinteresownie dzielą się cząstką siebie.

Pamiętajmy, że krew jest potrzebna każdego dnia, dlatego otwórzmy serca dla osób chorych i wymagających leczenia krwią, pomagajmy nadal i bądźmy inspiracją dla innych. Głęboko wierzę, że Wasze hojne poświęcenie będzie zawsze budziło wdzięczność pacjentów i wielki szacunek społeczeństwa.

Niech łączy nas krew, która ratuje życie.

Z wyrazami szacunku

Łukasz Szumowski

Minister Zdrowia

Życzenia ministra zdrowia z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa (PDF)