Narodowe Cantrum Krwi
HTTP

Relacja z pobierania krwi na Festiwalu muzycznym PRZYSTANEK WOODSTOCK

W dniach od 31 lipca do 02 sierpnia 2014 w Kostrzynie nad Odrą odbył się 20 Festiwal muzyczny PRZYSTANEK WOODSTOCK. Organizatorem Festiwalu była Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym letnim koncertem WOŚP dziękuje wszystkim wolontariuszom i ludziom wspierającym jej działania za zaangażowanie i pracę, które umożliwiają zebranie funduszy na zakup sprzętu dla oddziałów medycznych szpitali w całej Polsce, (www.wosp.org.pl)

 

Przy okazji tej wspaniałej i różnorodnej pod względem przekazu kulturowego imprezy Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania oraz Zielonej Góry przeprowadziły akcje pobierania krwi, które jak co roku przyjęte zostały z ogromnym entuzjazmem przez licznie przybyłą na Festiwal młodzież.

 

RCKiK z Poznania w ramach akcji zapewniło 14 stanowisk do pobierania krwi, które znajdowały się w 2 ambulansach oraz specjalnie przygotowanym namiocie eventowym.

 

Akcja pobierania krwi na PRZYSTANKU WOODSTOCK zakończyła się ogromnym sukcesem dzięki fantastycznej młodzieży oraz ciężko pracującej ekipie pracowników centrum krwiodawstwa i wolontariuszom.

 

RCKiK w Poznaniu zarejestrowało 890 dawców, a także 51 potencjalnych dawców szpiku, w konsekwencji czego pozyskało 657 jednostek krwi.

 

Informacje oraz zdjęcia z akcji pobierania krwi realizowanej podczas letniego Festiwalu muzycznego „Przystanek Woodstock” zostały umieszczone również na stronie internetowej www.rckik.poznan.pl

 

Źródło informacji RCKiK w Poznaniu i RCKiK w Zielonej Górze