Narodowe Cantrum Krwi
HTTP

Relacja z „Gryfnego biegu kolorów” w Katowicach

W sobotę 18 czerwca br. w Parku Śląskim w ramach Festiwalu Kolorów odbył się „Gryfny Bieg Kolorów”. Uczestnicy biegu  w poszczególnych strefach kolorów oznaczani byli barwnikami – kolorami Holi (impreza ma swoje korzenie sięgające dalekich Indii). Już po raz trzeci w strefie koloru czerwonego promowaliśmy honorowe krwiodawstwo i kolorowaliśmy uczestników biegu na czerwono.

„Festiwal Kolorów to znany i lubiany event, odbywający się w największych miastach Polski. Wydarzenia zrzeszają młodzież oraz starszych uczestników z wielu regionów, zapewniając wszystkim dużą dawkę pozytywnej energii, dobrą muzykę. Co wyróżnia tę imprezę spośród innych? Na pewno kolory i możliwość ich „przywdziania” dzięki barwnikom, którymi uczestnicy posypują się w ogromnych ilościach, ale też wyjątkowo pozytywna atmosfera, która bije od każdego, kto przekracza festiwalową bramę”.

(źródło: Park Śląski)

Start oraz meta biegu odbyła się na Polach Marsowych, a trasa głównymi alejami Parku Śląskiego liczyła niecałe 5 km. W tym roku stref kolorów było pięć. Krwiodawstwo, czyli strefa koloru czerwonego  mieściła się tuż przed metą. Impreza zakończyła się sukcesem, a atmosfera pełna pozytywnej energii co roku przyciąga coraz więcej uczestników. Do zobaczenia za rok!

 

Źródło informacji: RCKiK w Katowicach