Narodowe Cantrum Krwi
HTTP

Relacja RCKiK Kielce – TRWA AKCJA LETNIA W ŚWIĘTOKRZYSKICH GMINACH „KREW DAREM ŻYCIE”. DOŁĄCZ DO NAS!

Celem Akcji Letniej jest honorowe oddawanie krwi w okresie letnim, przez mieszkańców gmin – honorowych krwiodawców, którzy są jedynym jej źródłem oraz popularyzowanie idei honorowego krwiodawstwa w regionie świętokrzyskim.
W okresie letnim odczuwalnie brakuje krwi dla ratowania życia i zdrowia pacjentów w naszych szpitalach. Już po raz szesnasty w miesiącach maj-wrzesień, załoga Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa odwiedza gminy województwa świętokrzyskiego.

Gminy, które dotychczas przystąpiły do Akcji Letniej „Krew Darem Życia 2015”: Sobków, Strawczyn, Górno, Chmielnik, Daleszyce, Secemin, Klimontów, Łagów, Bieliny, Bodzentyn, Miedziana Góra, Bukowa, Włoszczowa, Łopuszno, Wodzisław, Nowy Korczyn, Zagnańsk, Chęciny, Rytwiany, Mniów, Małogoszcz, Radków, Imielno, Busko Zdrój, Kazimierza Wielka, Nagłowice, Krasocin, Skarżysko-Kamienna, Ostrowiec Świętokrzyski, Nowa Słupia.

W niedzielę, w dniu 12.07. br. akcja letnia odbędzie się w Sobkowie w Zespole Szkół oraz w Kazimierzy Wielkiej w szpitalu.
Informację o następnych akcjach letnich wyemitujemy w przyszłym tygodniu.

Jako pierwsze przystąpiły gminy: NAGŁOWICE organizując „zbiórkę” krwi 01 maja br. następnie CHMIELNIK w dniu 17 maja, kolejno STRAWCZYN organizując „zbiórkę” krwi w Strawczynku oraz GÓRNO organizując „zbiórkę” krwi w Woli Jachowej w dniu 31maja.br.

Kolejne zrealizowane akcje poboru krwi odbyły się: patrz – zakładka: „DLA DAWCÓW” i „Akcje wyjazdowe 2015”.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców gmin naszego województwa o czynny udział w Akcji Letniej i serdecznie zachęcamy zdrowych ludzi do oddawania krwi, zarówno na akcjach, jak i codziennie w dni robocze w naszych placówkach, czekamy. Ze względu na szlachetny cel Akcji wyrażamy nadzieję, iż wezmą Państwo w niej liczny udział.

ZA DAR SERCA DZIĘKUJEMY

Źródło informacji RCKiK Kielce