Narodowe Cantrum Krwi
HTTP

RCKiK we Wrocławiu – Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych obchodzony jest w trzecią niedzielę listopada, w tym roku przypadł on 16 listopada. Z tej okazji Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu razem z Votum SA, zorganizowali koncert Moniki Kuszyńskiej.

 

Krwiodawcy, którzy 14 i 15 listopada br. oddali  krew, wzięli udział w losowaniu zaproszeń na wyjątkowy koncert Moniki Kuszyńskiej. Piosenkarka wystąpiła w niedzielę 16 listopada br. w klubie muzycznym Firlej. Dodatkowo w RCKiK we Wrocławiu w piątek i w sobotę można było uczestniczyć w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy. Hasłem tegorocznego szkolenia było „dla ofiar wypadków”. Jednocześnie dla krwiodawców przygotowane zostały miłe niespodzianki.

Monika Kuszyńska – była wokalistka zespołu Varius Manx – 28 maja 2006 roku wraz z członkami zespołu miała poważny wypadek samochodowy pod Miliczem. Od jego czasu artystka porusza się na wózku inwalidzkim.

Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych został zapoczątkowany w 1993 roku przez organizację Road Peace. Dziewięć lat temu Zgromadzenie Ogólne ONZ zaprosiło do obchodzenia trzeciej niedzieli listopada jako Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. W Polsce inicjatorem obchodów jest MIVA Polska i Krajowe Duszpasterstwo Kierowców.

W ubiegłym miesiącu w 2507 wypadkach zginęło 248 osób a 2868 zostało rannych.

Źródło informacji RCKiK we Wrocławiu