Narodowe Cantrum Krwi
HTTP

RCKiK w Zielonej Górze – relacja z akcji „spoKREWnieni służbą”

Miesiąc marzec minął nam pod hasłem „spoKREWnieni służbą”, akcją organizowaną pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Efekty ww. wydarzenia przeszły nasze najśmielsze oczekiwania i pokazały, że wszystkie służby mundurowe mimo wymagającej i trudnej codziennej pracy dla społeczeństwa potrafią znaleźć odrobinę czasu by zrobić jeszcze więcej dla drugiego człowieka.

Cieszy nas ogromnie fakt, że mogliśmy przeprowadzić akcje w miejscach, gdzie nasze ekipy wyjazdowe pojawiają się regularnie, ale też w nowych lokalizacjach, gdzie pracownicy Powiatowych Komend Policji, Państwowych Straży Pożarnych, Jednostek OSP, Straży Granicznej oraz jednostek samorządowych organizowali zbiórki krwi, w których mogli uczestniczyć także mieszkańcy lokalnych społeczności.

Jest nam niezmiernie miło, że w związku z akcją „spoKREWnieni służbą” deklarację dalszej współpracy i chęć organizacji kolejnych akcji wyraziły Powiatowe Komendy Policji we Wschowie, Słubicach i Świebodzinie, gdzie mieszkańcy tych miast będą mieli możliwość częstszego oddawania krwi.

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie zbiórek krwi za trud włożony w szerzenie idei honorowego oddawania krwi na ziemi lubuskiej oraz wszystkim tym, którzy nie szczędzili swoich żył i dzielili się z potrzebującymi tym bezcennym lekiem jakim jest krew. DZIĘKUJEMY!

 

https://www.facebook.com/rckikzielonagora/photos/a.110957455650428.19654.110895852323255/1360020704077424/?type=3&theater

Źródło informacji: RCKiK w Zielonej Górze