Narodowe Cantrum Krwi
HTTP

RCKiK w Radomiu – obchody Światowego Dnia Chorego

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu oraz Caritas Diecezji Radomskiej, w ramach Światowego Dnia Chorego, serdecznie zapraszają w dniu 11 lutego 2014 r. w godz. 7.00 do 18.00 do siedziby RCKiK przy ul. Limanowskiego 42 w Radomiu, do oddawania krwi i rejestrowania się jako potencjalni dawcy szpiku.
Każdy, kto odda krew w tym dniu otrzyma drobny upominek w postaci T-shirtu.

Jubileuszowa rocznica celebrowania Światowego Dnia Chorego stała się motywem działań ogólnopolskiej kampanii społecznej PODARUJ KROPLĘ MIŁOŚCI, a tym samym rozpoczęcia współpracy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu z Caritas Diecezji Radomskiej.

Oddanie „kropli” krwi to jeden z najcenniejszych darów, to danie drugiemu WIARY – często traconej w wyniku choroby, to niejednokrotnie NADZIEJA na wyleczenie, to dar chrześcijańskiej MIŁOŚCI BLIŹNIEGO. Tak uczył nas Jan Paweł II. To niewiele, a zarazem najwięcej, bo krew to życie! – to dar serca. Największy i najpiękniejszy dar jaki zdrowy człowiek może ofiarować drugiemu człowiekowi będącego w potrzebie.

Źródło informacji RCKiK w Radomiu

RCKiK w Radomiu - obchody Światowego Dnia Chorego