Narodowe Cantrum Krwi
HTTP

RCKiK w Katowicach – katowickie stoisko promocyjne tzw. „kula”

Nowe mobilne stoisko promocyjne tzw. „kula” odwiedza różne miejsca na Śląsku. Jest bardzo ciepło przyjmowana przez różnorodne instytucje i organizacje.

W lipcu na lotnisku Katowice Airport w Pyrzowicach odbyła się akcja informacyjna . Na specjalnym mobilnym stanowisku promocyjnym pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach informowali gdzie na terenie woj. śląskiego można oddać krew w okresie wakacji. Rozwialiśmy też nurtujące pytania odwiedzających lotnisko w Katowicach dotyczące oddawania krwi.

Partnerami promocyjnej akcji zostali: Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach oraz agencja You Can Be Interactive.

Ponadto w lipcu również gościliśmy np. na otwartych basenach Bugla oraz Rolna w Katowicach, gdzie wśród wypoczywających w upalne dni rozdawaliśmy materiały informacyjne nt. oddawania krwi.

Ponadto podczas Strefy Kibica rozgrywek siatkówki na katowickim Rynku zapraszaliśmy na akcje krwiodawstwa na Śląsku.

W najbliższym czasie będziemy gościć podczas festiwali Foodtrucków oraz w sobotę 2 września br. w Szybie Maciej w Zabrzu podczas imprezy Ekstremalnie 3. To już trzeci raz, kiedy poprzez sporty extremalne organizatorzy zwracają uwagę na walkę z uprzedzeniami. W tym roku program skupia się głównie na pomocy drugiemu człowiekowi, stąd RCKiK w Katowicach jest jedną z instytucji, która bierze czynny udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Chcemy obalać mity związane z krwiodawstwem. Będziemy zachęcać do oddawania krwi w naszej  „kuli” oraz ze sceny przekazywać informacje dlaczego oddawanie krwi jest ważne i dlaczego warto pomagać. Tradycyjnie już podczas tego wydarzenia  pojawi się extremalny zjazd na tyrolce i skoki z wieży szybowej z poziomu 25 m nad ziemią. Na dziedzińcu Szybu Maciej zobaczymy pokazy motocyklowe, ratownictwo drogowe, pokazy sprzętu nurkowego, extremalną zumbę, będzie można także spróbować własnych sił w konkurencjach sprawnościowych, takich jak strzelanie z łuku w grze typu Archery Tag oraz pierwszy raz w tym roku będzie można wziąć udział w extremalnych zawodach – Biegu Twardziela oraz drużynowym przeciąganiu liny przez koło szybowe! Zwieńczeniem dnia pełnego extremalnych przeżyć będzie koncert zabrzańskiego zespołu The Branchers!

We wrześniu natomiast, na zakończenie lata, będziemy promować oddawanie krwi w Tychach na Ośrodku „Paprocany”.

Źródło informacji: RCKiK Katowice