Narodowe Cantrum Krwi
HTTP

RCKiK w Bydgoszczy – relacja z uroczystości wręczenia kryształowych serc

Dnia 22.11.2014 r. w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia kryształowych serc. Spotkanie to zainaugurowało Dni Honorowego Krwiodawstwa, które obchodzone są od 22 do 26 listopada.

W tym czasie serdeczne życzenia i gratulacje składamy Wszystkim Honorowym Dawcom Krwi, wolontariuszom i ludziom dobrej woli, dzięki którym rozwija się idea honorowego krwiodawstwa. Pragnąc w szczególny sposób uhonorować osoby zaangażowane w tę szlachetną misję gościliśmy przedstawicieli różnych środowisk współpracujących z RCKiK: nauczycieli, duchowieństwo, strażaków, pracowników różnych zakładów pracy, polityków.

 

Kryształowe serce wraz z gratulacjami otrzymały następujące osoby:

  1. Pani Brygida Czapiewska – działająca na terenie Oddziału Terenowego w Toruniu, pielęgniarka, nauczyciel szkół Medycznych, która od 2003 r organizuje akcje pobierania krwi wśród młodzieży szkolnej oraz mieszkańców Gminy Wielka Nieszawka.
  2. Pan Dawid Ciemski – działający na terenie Oddziału Terenowego we Włocławku, od 2011 r. organizator akcji pobierania krwi „Krew z Kowala żyć pozwala”
  3. Pan Robert Grabowski oraz Pan Wojciech Kowalczyk- strażacy, od 2006 r. organizatorzy akcji pobierania krwi w zakładach pracy w Bydgoszczy Alkatel-Lucent oraz Volex.
  4. Pan Andrzej Krygier – Prezes Klubu HDK –PCK Strażak w Rogowie, od ponad 30 lat propaguje honorowe krwiodawstwo i organizuje akcje pobierania krwi w swoim regionie.
  5. Pan Andrzej Kubiak – Radny Powiatu Bydgoskiego, organizator akcji „Szlakiem ośmiu kropli nadziei” od 2011 r. W tym roku była to już 50 jubileuszowa akcja.
  6. Pan Tadeusz Małecki – działający na terenie Oddziału Terenowego w Inowrocławiu, od 20 lat organizuje akcje pobierania krwi w Kruszwicy.
  7. Pan Krzysztof Misiewicz – działa na terenie Oddziału Terenowego w Grudziądzu, ratownik medyczny, organizator akcji :”Dar serca służb mundurowych” w Grudziądzu.
  8. Ksiądz Ryszard Pruczkowski – proboszcz Parafii Bożego Ciała w Bydgoszczy, który od 2002 roku       organizuje akcję krwiodawstwa po hasłem: „Podaruj choremu kropelkę życia”.
  9. Pan Jan Sikorki – Były krwiodawca, od 2009 roku organizuje akcje pobierania krwi w Osięcinach.
  10. Pan Andrzej Wiśniewski – działający na terenie Oddziału Terenowego w Brodnicy, nauczyciel, nadal aktywny krwiodawca, który propaguje honorowe krwiodawstwo wśród młodzieży szkolnej od 2004 roku.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałą współpracę