Narodowe Cantrum Krwi
HTTP

RCKiK Słupsk – Płynie policyjna krew

200 młodych policjantów ze Szkoły Policji w Słupsku oddaje honorowo krew – to kolejna część trwającej akcji „700 litrów krwi na 70-lecie Szkoły”. W niedzielę, 19 kwietnia br., krew oddało stu policjantów. Kolejna setka oddawać będzie krew popołudniami do najbliższego czwartku.

Akcja oddawania krwi związana jest z jubileuszem najstarszej policyjnej szkoły w Polsce, ale jak podkreślają sami policjanci, w ten sposób chcą także służyć innym ludziom. Honorowe oddawania krwi doceniają również pracownicy stacji krwiodawstwa, którzy podkreślają, że to właśnie na Policję mogą liczyć w krytycznych sytuacjach, gdy nagle – na hasło „Ratunek” – potrzebna jest określona grupa krwi.

Akcja oddawania krwi przez policjantów zbiega się również w czasie z przygotowaniami banków krwi do sezonu wakacyjnego, w którym liczba krwiodawców spada, a zapotrzebowanie na krew – szczególnie ze strony osób poszkodowanych w wypadkach drogowych – dramatycznie rośnie. Dzięki policjantom słupskiej Szkoły Policji, w tym roku w wakacje, tego życiodajnego leku będzie nieco więcej.

Kadra i słuchacze Szkoły, chcą oddać w tym roku łącznie 700 litrów, do dziś zebrali już ponad 213.

Więcej informacji na stronie www.slupsk.szkolapolicji.gov.pl