Narodowe Cantrum Krwi
HTTP

RCKiK Radom – VII MOTOSERCE I VIII WIOSNA MOTOCYKLOWA

W dniu 9 maja br., już po raz kolejny odbyła się VII Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa Motoserce 2015, połączona z VIII Radomską Wiosną Motocyklową pod hasłem „Krew jest darem życia – podziel się nią!”. Akcja została zorganizowana przez motocyklistów z klubu The Irons MC Poland.

Pogoda dopisywała, spośród 184 potencjalnych Krwiodawców krew oddało 155 osób, dzięki nim pozyskaliśmy 69, 350 litra krwi – to naprawdę świetny wynik.

Po zakończeniu akcji został rozstrzygnięty konkurs wśród osób które tego dnia oddały krew. Główną nagrodą był skuter. Były także nagrody niespodzianki: karnety na siłownię, wejściówki na mecz, przeloty samolotem, koszulki, koce, kubki. Ksiądz Wiesław Lenartowicz – zapalony motocyklista, poświęcił wszystkie maszyny biorące udział w otwarciu sezonu. Motocykliści starali się, żeby jak najwięcej osób przyszło na deptak i oddało krew, ale także, aby podziwiano piękne maszyny.

Podczas wydarzenia przygotowano wiele atrakcji dla widzów: występy artystyczne, konkursy dla motocyklistów i dzieci, pokazy ratownictwa drogowego i medycznego w wykonaniu Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego i Policji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Krwiodawcom – motocyklistom i mieszkańcom regionu radomskiego za szczególny dar jakim jest krew oraz za doskonałą atmosferę.