Narodowe Cantrum Krwi
HTTP

Pokazy Lotnicze Air Show 2018

Za nami największe w historii Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2018., które odbyły się w dniach 25-26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie w Radomiu. Były one częścią obchodów 100-lecia niepodległości oraz 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, ale również „okazją” do pozyskania krwi, w trudnym okresie, jakim są wakacje, przy jednocześnie dużym zapotrzebowaniu na ten niezastąpiony lek.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu, we współpracy z Fundacją Ronalda McDonalda, tradycyjnie wzięło udział w imprezie, przy udziale dwóch mobilnych punktów poboru krwi – ambulansów.

Pomimo niekorzystnych warunków pogodowych krew oddało 191 osób –co daje niecałe 86 litrów leku, ratującego zdrowie, a często życie ludzkie. Serdecznie dziękujemy wszystkim Krwiodawcom z całej Polski za oddaną krew.

Dziękujemy również organizatorom Pokazów Lotniczych Air Show za zorganizowanie tak ogromnego przedsięwzięcia oraz za umożliwienie udziału dwóch ambulansów do poboru krwi – za przychylność do naszych działań, bo przecież „Łączy nas KREW, która ratuje Życie”.

Źródło informacji: RCKiK w Radomiu