Narodowe Cantrum Krwi
HTTP

Podsumowanie akcji – Ogrody, 11.09.2016 r.

W niedzielę, 11 września odbyła się ostatnia tego lata akcja pobierania krwi zorganizowana przez Rejonową Radę Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Kaliszu. Tym razem współorganizatorami akcji była Parafia pw. Św. Matki Teresy z Kalkuty oraz Fundacja „Mocni Miłością”, a mobilny punkt stanął przy kościele na Ogrodach.

Pomimo panującej szczególnie upalnej pogody, która z pewnością nie stanowiła wymarzonych warunków do oddawania krwi, krwiodawcy nie zawiedli – zarejestrowane zostały 34 osoby. W niedzielę jako pierwsza i zarazem po raz pierwszy w swym życiu krew oddała Małgorzata Maciołek, dołączając tym samym do rodziny krwiodawców. Równocześnie bezcennym lekiem dzielili się Franciszek Kostrzewa i Zbyszek Sołtysiak, działacze PCK mający po kilkadziesiąt litrów oddanej krwi. Ostatecznie „lekiem  życia” w tym dniu podzieliło się 29 osób, wśród których było 9 dawców pierwszorazowych. Pozyskano 13,05 l krwi. Dla wszystkich dawców organizatorzy przygotowali drobne upominki i podziękowania.

Łącznie w wyniku zorganizowanych przez kaliską Rejonową Radę Honorowego Krwiodawstwa PCK tegorocznych letnich akcji w Kaliszu, Opatówku i Stawiszynie pozyskano 114 litrów krwi od 258 dawców, wśród nich grupę 60 osób stanowili dawcy pierwszorazowi.

Źródło informacji: Rejonowa Rada HDK PCK w Kaliszu