Narodowe Cantrum Krwi
HTTP

Mundurowi Dla Mundurowych – Kolejna akcja honorowego krwiodawstwa i kolejny sukces. Zebrano ponad 19 litrów krwi

W dniu 8 marca 2016 r. w Zespole Szkół nr 3 zorganizowano kolejną akcję krwiodawstwa pod hasłem „Mundurowi dla Mundurowych”, tym razem jednak połączoną z akcją rejestracji dawców szpiku kostnego. Patronat nad tym szlachetnym przedsięwzięciem objął Starosta Puławski Witold Popiołek. Jak zwykle nasi uczniowie nie zawiedli. Jest to szczególnie ważna akcja ponieważ na krew czekają tysiące ludzi chorych. Oddając „cząstkę siebie” nie tylko ratujemy życie innych, ale także dajemy przykład otoczeniu. I wreszcie chyba sprawa najważniejsza – poświęcając odrobinę swojego czasu, zyskujemy wielką osobistą satysfakcję ze spełnienia dobrego uczynku.

Niektórzy pytani o wrażenia i emocje związane z podjęciem decyzji o zarejestrowaniu się jako potencjalny dawca szpiku, mówili o zwykłej potrzebie pomocy drugiemu człowiekowi. „Nie czuję się bohaterką, myślę, że każdy zdrowy człowiek powinien postąpić w taki sposób” – mówi Aneta, „Udział w tej akcji bardzo dobrze przemyślałam, to nie mogła być spontaniczna decyzja. Trzeba pamiętać, że w każdej chwili mogę zostać poproszona o darowanie komuś życia” – dodaje Iwona.

Akcje honorowej zbiórki krwi odbywają się w naszej szkole od 4 lat. W dniu 8 marca zgłosiło się do punktu zbiórki krwi 80 osób, 60 zostało zarejestrowanych a 38 oddało krew. Zebraliśmy 19 litrów bezcennego leku. Często wśród grona krwiodawców mamy również nauczycieli, rodziców naszych uczniów, absolwentów a także ludzi zupełnie obcych, którzy dowiedzieli się o akcji z Internetu lub ogłoszeń zamieszczonych na budynku szkoły.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za ten dar serca!

Źródło informacji: Mundurowi Dla Mundurowych