Narodowe Cantrum Krwi
HTTP

Moja krew, Twoje życie. Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa w Lublinie.

W najbliższy wtorek, 24 listopada, Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa zawita do Lublina. Krew można będzie oddawać w domu studenckim Uniwersytetu Marii Skłodowskiej Curie przy ul. Langiewicza. Podczas naszej piątkowej akcji w Białymstoku zebraliśmy ponad 70 litrów krwi. Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do BAHK!

Zbiórka krwi w Lublinie odbędzie się w sali klubowej Domu Studenckiego „Grześ” przy ul. Langiewicza 24, w godz. 9:00 – 13:00. Studenckie przedsięwzięcie pod hasłem Wampiriada aktywnie wspiera organizowana przez Fundację PKO Banku Polskiego, Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa – każdy, kto 24 listopada przyłączy się do niej, otrzyma upominek.

Krew to niejednokrotnie jedyny lek, który może ocalić życie drugiego człowieka. Dlatego zachęcamy do udziału w naszej akcji!

Osoby, które podzielą się tym cennym lekiem trzykrotnie, w tym co najmniej jeden raz podczas zbiórki BAHK, otrzymają od Fundacji PKO Banku Polskiego dodatkowy upominek niespodziankę. Akcja potrwa do 31 stycznia 2016 roku.

Podczas tegorocznej, siódmej już BAHK, krew można oddawać również w dowolnym dla siebie terminie w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na terenie całego kraju. Wystarczy zgłosić się do najbliższego punktu krwiodawstwa wraz z certyfikatem pobranym wcześniej ze strony Fundacji PKO Banku Polskiego (www.fundacjapkobp.pl), po oddaniu krwi poprosić o jego podstemplowanie, a następnie przesłać go na adres Fundacji (mail: fundacja@pkobp.pl lub tradycyjną pocztą: Fundacja PKO Banku Polskiego, ul. Puławska 15, 02-515 Warszawa).

Do naszej piątkowej akcji (stacjonarnej i mobilnej) w Białymstoku dołączyło 159 osób, dzięki którym pozyskaliśmy 71,55 l krwi.  Łącznie podczas tegorocznej akcji zebraliśmy ponad 920 litrów tego cennego leku!

BAHK 2015 rozpoczęła się w czerwcu. Odwiedziliśmy Wrocław (gdzie zbieraliśmy krew dla siedmioletniej Julki Starosty chorej na ostrą białaczkę limfoblastyczną – córki pracownicy Banku), Białystok (dwukrotnie), Bydgoszcz, Kraków, Lublin, Poznań, Szczecin, Warszawę, Radom, Władysławowo, Zakopane, Wysokie Mazowieckie. Dodatkowo w maju oraz listopadzie obecni byliśmy podczas studenckich Wampiriad w Poznaniu i Wrocławiu – a jutro w Lublinie.

Zbiórki krwi Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa, prowadzone są od 2009 roku. Dotychczas przyłączyło się do niej już ponad 9 tys. osób. Dzięki temu udało się zebrać i przekazać potrzebującym ponad 4 tys. litrów tego cennego leku.

Jak przygotować się do oddawania krwi i kto może zostać dawcą, można przeczytać na Bankomanii.

 

 

 

Źródło informacji: PKO BP