Narodowe Cantrum Krwi
HTTP

Moja krew, Twoje życie. Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa w Białymstoku.

W piątek 20 listopada do Białegostoku zawita kolejna Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa (BAHK). Krew będzie można oddawać w dwóch lokalizacjach – przy Rynku Kościuszki i na ul. Marii Skłodowskiej-Curie.

Już od 7.00 rano do 14:30 zapraszamy do RCKiK przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 23. Natomiast przy Rynku Kościuszki 16 (w pobliżu oddziału PKO Banku Polskiego) od 9.00 aż do 18.00 na wszystkich chętnych będzie czekał krwiobus.

W ramach bankowej akcji krew można oddawać także w dowolnym miejscu i terminie – w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na terenie całego kraju. Wystarczy zgłosić się do najbliższego punktu krwiodawstwa wraz z certyfikatem wcześniej pobranym ze strony Fundacji PKO Banku Polskiego (www.fundacjapkobp.pl), po oddaniu krwi poprosić o jego podstemplowanie, a następnie przesłać go na adres Fundacji (mail: fundacja@pkobp.pl lub tradycyjną pocztą: Fundacja PKO Banku Polskiego, ul. Puławska 15, 02-515 Warszawa).

Dla osób, które podczas tegorocznej akcji trzykrotnie oddadzą krew, w tym co najmniej raz w czasie zbiórki organizowanej z BAHK, Fundacja PKO Banku Polskiego przygotowała upominki niespodzianki. Akcja trwa do 31 stycznia 2016 roku.

Organizatorem zbiórek odbywających się pod hasłem „Moja krew, Twoje życie” jest Fundacja PKO Banku Polskiego, a partnerem – Narodowe Centrum Krwi.

Piątkowa akcja w Białymstoku to kolejny przystanek tegorocznej BAHK, która rozpoczęła się w czerwcu. Odwiedziliśmy m.in. Wrocław, Białystok (dwukrotnie), Bydgoszcz, Kraków, Lublin, Poznań, Szczecin, Warszawę, Radom, Władysławowo, Zakopane, Wysokie Mazowieckie. Dodatkowo w maju oraz listopadzie byliśmy obecni podczas studenckich Wampiriad w Poznaniu i Wrocławiu. Łącznie podczas tegorocznej akcji zebraliśmy ponad 800 litrów krwi!

Zbiórki krwi Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa prowadzone są od 2009 roku. Dotychczas przyłączyło się do niej już ponad 9 tys. osób. Dzięki temu udało się zebrać i przekazać potrzebującym ponad 4 tys. litrów krwi.

Jak przygotować się do oddawania krwi i kto może zostać dawcą, można przeczytać na Bankomanii.

 

 

 

Źródło informacji: PKO BP