Narodowe Cantrum Krwi
HTTP

Fundacja Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej – Podzielili się cząstką siebie w Leśnej

Akcja krwiodawstwa w ramach ogólnopolskiej akcji prospołecznej Wakacyjna Kropla Życia została przeprowadzona przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic 26 lipca 2015 w Leśnej na Żywiecczyźnie, przy parafii św. Michała Archanioła.

Do udziału w akcji włączyła się grupa motocyklistów z Mysłowic „Motocyklowe Mysłowice”, a także motocykliści i Strażacy m.in. z Żywiecczyzny, którzy w hucznym korowodzie przejechali ulicami Leśnej i Siennej, zachęcając jednocześnie do aktywnego włączenia się w prospołeczną akcję pomocy.

Po mszy świętej o godz. 11.00 ks. Piotr Sadkiewicz został pasowany przez Pana Mieczysława Barańskiego, Fundatora Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej oraz Pana Prezesa Fundacji Edwarda Długaja, na Rycerza Kropli Życia, otrzymując miecz i sygnet, symbolizujące podziękowanie za zaangażowanie w organizację wielu akcji prospołecznych i chęć niesienia pomocy potrzebującym.

Wakacyjna Kropla Życia jest ogólnopolską akcją prospołeczną, organizowaną pod patronatem Narodowego Centrum Krwi. Poprzez organizowane akcje krwiodawstwa podczas różnych wydarzeń sportowych i kulturalnych przypominamy krwiodawcom i wszystkim uczestnikom imprez o problemach niedoborów krwi, z którymi w czasie wakacji borykają się Banki Krwi. Pamiętajmy, że oddać krew może każda zdrowa osoba w przedziale wiekowym 18-65 lat, która zgłosi się do odpowiedniego stacjonarnego bądź mobilnego punktu poboru krwi z dokumentem tożsamości ze zdjęciem i po zjedzeniu lekkostrawnego posiłku.

Dziękujemy Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa za przeprowadzenie akcji, a Księdzu Proboszczowi Piotrowi Sadkiewiczowi za życzliwość i zaangażowanie w promocję krwiodawstwa i transplantacji wśród mieszkańców Leśnej i całej Żywiecczyzny.

Największe podziękowania należą się Wam drodzy krwiodawcy, którzy 26 lipca 2015 podzieliliście się w Leśnej „cząsteczką siebie”. To dzięki ofiarności ponad 70 osób udało się zebrać 32 litry 400 ml krwi, niezbędnego leku, który pomoże uratować zdrowie i życie wielu potrzebujących.