Narodowe Cantrum Krwi
HTTP

Event promujący honorowe krwiodawstwo w Zakrzówku.

W niedzielę 8 października 2017 r. w Zakrzówku odbył się event promujący honorowe krwiodawstwo połączony z możliwością oddawania krwi, konkursem plastycznym dla dzieci ze wszystkich szkół w gminie Zakrzówek oraz Białą Niedzielą organizowaną przez Klub HDK PCK przy Kole Łowieckim „Uroczysko”.

Każde dziecko biorące udział w konkursie plastycznym otrzymało drobny upominek. Wyróżniono najlepsze 4 prace, których mali autorzy zostali nagrodzeni. Wszystkie prace promujące honorowe krwiodawstwo będą prezentowane na wystawie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim, w celu pokazania idei honorowego krwiodawstwa oczami małego dziecka.

Uczestnicy eventu mieli okazję uczestniczyć w instruktażu pierwszej pomocy, podziwiać eksponaty prezentowane przez Koło Łowieckie „Uroczysko” oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, w którym wzięły udział całe rodziny. W tak sprzyjającej atmosferze udało się dotrzeć do wielu mieszkańców gminy Zakrzówek (zarówno dorosłych jak i młodzieży)  uświadamiając,  jak ważna jest rola Honorowego Krwiodawcy w społeczeństwie.

Wszystkim uczestnik wydarzenia serdecznie dziękujemy oraz zachęcamy do dalszego włączania się w działania promujące honorowe krwiodawstwo!

Źródło informacji: RCKiK w Lublinie