Narodowe Cantrum Krwi
HTTP

BLOODSTOCK czyli X jubileuszowa akcja pobierania krwi podczas Festiwalu „PRZYSTANEK WOODSTOCK” w Kostrzynie nad Odrą.

W dniach od 29 lipca do 1 sierpnia podczas XXI Festiwalu „Przystanek WOODSTOCK 2015” w Kostrzynie nad Odrą odbędzie się X jubileuszowa akcja honorowego oddawania krwi.

Dzięki uprzejmości Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz wsparciu Polskiego Czerwonego Krzyża, Urzędu Miasta Kostrzyn nad Odrą, Wojewody Lubuskiego i wielu innych instytucji i organizacji w 2006 roku mieliśmy okazję po raz pierwszy pojawić się na woodstock’owym polu i doświadczyć otwartych, szczerych i wielkich serc Woodstockowych Krwiodawców. Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry, Poznania, Katowic i Warszawy po raz pierwszy podjęły się takiego wyzwania. Upał, otwarta przestrzeń, tłumy ludzi budziły w nas pewne obawy. Nie mniej jednak panująca na festiwalu pozytywna atmosfera sprawiły, że z sentymentem wspominamy nasze pierwsze kroki na Woodstocku.

Z biegiem lat nabieraliśmy doświadczenia, nawiązywaliśmy nowe kontakty, usprawnialiśmy naszą pracę, a nasze miasteczka ewoluowały tylko po to, by kolejne zbiórki krwi były wspominane przez krwiodawców jako czas spędzony w miłym towarzystwie i w komfortowych warunkach.

Przez minionych 9 woodstockowych akcji poboru krwi krew oddało blisko 16.500 krwiodawców, co dało prawie 7.500 LITRÓW krwi pełnej, dzięki której uratowano tysiące istnień ludzkich.

Od kilku lat w związku ze zmianą lokalizacji miasteczka, w którym można oddać krew do Kostrzyna przyjeżdżają Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry i Poznania.

Z okazji jubileuszu X-lecia chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego by służba krwi pojawiała się w Kostrzynie nad Odrą przy okazji festiwalu. Największe DZIĘKUJEMY kierujemy do uczestników Festiwalu „PRZYSTANEK WOODSTOCK”, którzy pośród wielu atrakcji dostarczanych przez organizatorów festiwalu, mimo trudów związanych nieraz z dotarciem do miejsca akcji, tudzież walcząc z warunkami pogodowymi (deszczem, chłodem, czy upałami) znajdują czas i siłę by odwiedzić nasze miasteczko i zrobić coś naprawdę wielkiego – ODDAĆ KREW i uratować czyjeś życie. DZIĘKUJEMY Wam, że jesteście z nami!!!

Z tego miejsca serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji akcji, którą wspólnie zorganizowały w/w centra z Zielonej Góry i Poznania.

Czekamy na wszystkich chętnych, którzy chcą podzielić się tym co najcenniejsze – swoją krwią do Kostrzyna nad Odrą, Aleja Milenijna 14 (przy wiosce motocyklowej).

Rejestracja dawców w dniach 29.07 – 01.08.2015 r. w godzinach od 9.00 – 17.00.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY