Narodowe Cantrum Krwi
HTTP

BAHK 2016 – ponownie w Warszawie. Wspólnie ratujemy życie!

Akcję organizuje Fundacja PKO Banku Polskiego pod hasłem „Twoja krew, Moje życie”. Partnerem BAHK jest Narodowe Centrum Krwi

W Warszawie czekamy na wszystkich, którzy chcą podzielić się krwią 14 czerwca (wtorek) od 9.00 do 14.00 przy ul. Puławskiej 15. Krwiobus tradycyjnie zatrzyma się pod Centralą PKO banku Polskiego.

W czerwcu podczas I etapu Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa poza Warszawą odbyła się w Białymstoku, Gdańsku, Krakowie, Opolu, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu, a 14 czerwca zawita także do Lublina.

W BAHK aktywnie uczestniczą pracownicy PKO Banku Polskiego. Żaklinę Bielecką zachęcili koledzy z pracy i w tym roku w ich towarzystwie już drugi raz oddała krew. Adrian Adamiak na pytanie, dlaczego bierze udział w akcji odpowiada krótko: Z potrzeby serca. Piotr Iwaszkiewicz czuje się lepiej mając świadomość, że komuś pomógł. A Dominik Kulma dodaje, że jest to najprostszy sposób, aby zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka.

Krew to niejednokrotnie jedyny lek, który może ocalić życie drugiego człowieka. Celem przedsięwzięcia, w które angażuje się – z inicjatywy pracowników – od 2009 roku PKO Bank Polski jest nie tylko zbieranie krwi, ale także podniesienie świadomości na temat krwiodawstwa i krwiolecznictwa oraz pozyskiwanie nowych dawców.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w dotychczasowych akcjach. Zachęcamy do ponownego udziału. Zapraszamy też tych, którzy jeszcze nie doświadczyli tego wspaniałego uczucia, jakim jest pomoc w ratowaniu zdrowia i życia!

Przypomnijmy, że dawcą może być każda osoba pomiędzy 18. a 65. rokiem życia, która waży nie mniej niż 50 kilogramów. Jednorazowo można oddać 450 ml krwi. Przerwy pomiędzy kolejnymi zabiegami powinny trwać minimum 8 tygodni w przypadku mężczyzn i 12 – w przypadku kobiet.

Ubiegłoroczna BAHK zakończyła się wielkim sukcesem! W całej Polsce w ramach akcji krew oddały łącznie 2144 osoby. Zebraliśmy ponad 965 litrów krwi. We wszystkich dotychczasowych edycjach akcji wzięło udział ponad 9,4 tys. osób. Łącznie przekazaliśmy potrzebującym ponad 4,2 tysiące litrów tego bezcennego leku.

Zachęcamy do udziału w tegorocznej Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa!