Narodowe Cantrum Krwi
HTTP

Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa w Poznaniu

Już w piątek, 27 listopada Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa odwiedzi stolicę Wielkopolski. Krew można będzie oddawać w gmachu głównym Uniwersytetu Ekonomicznego przy al. Niepodległości. Podczas wtorkowej akcji organizowanej we współpracy ze studentami UMCS w Lublinie zebraliśmy blisko 19 litrów krwi. Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do BAHK!

W Poznaniu na wszystkich, którzy zechcą podzielić się krwią czekamy w godz. 9:00 – 14:00 na Uniwersytecie Ekonomicznym przy al. Niepodległości 10, w sali 111a. Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa, organizowana przez Fundację PKO Banku Polskiego, aktywnie wspiera studencką Wampiriadę.

Krew to niejednokrotnie jedyny lek, który może ocalić życie drugiego człowieka. Zachęcamy do udziału w bankowej akcji! Przypominamy, że każdy kto przyłączy się do niej otrzyma upominek.

Osoby, które podzielą się tym cennym lekiem trzykrotnie, w tym co najmniej jeden raz podczas zbiórki BAHK, otrzymają od Fundacji PKO Banku Polskiego dodatkowy upominek niespodziankę. Akcja potrwa do 31 stycznia 2016 roku.

Podczas tegorocznej, siódmej już BAHK, krew można oddawać również w dowolnym dla siebie terminie w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na terenie całego kraju. Wystarczy zgłosić się do najbliższego punktu krwiodawstwa wraz z certyfikatem pobranym wcześniej ze strony Fundacji PKO Banku Polskiego, po oddaniu krwi poprosić o jego podstemplowanie, a następnie przesłać go na adres Fundacji (mail: fundacja@pkobp.pl lub tradycyjną pocztą: Fundacja PKO Banku Polskiego, ul. Puławska 15, 02-515 Warszawa).

BAHK 2015 rozpoczęła się w czerwcu. Odwiedziliśmy m.in. Wrocław, Białystok, Bydgoszcz, Kraków, Lublin, Poznań, Szczecin, Warszawę, Radom, Władysławowo, Zakopane, Wysokie Mazowieckie. Dodatkowo w maju oraz listopadzie obecni byliśmy podczas studenckich Wampiriad we Wrocławiu, Lublinie, a w piątek 27 listopada po raz kolejny dotrzemy do Poznania.

Do wspólnej z UMCS w Lublinie akcji, która odbyła się we wtorek 24 listopada, dołączyło 41 osób, dzięki którym pozyskaliśmy 18,45 litra krwi. Łącznie podczas tegorocznej akcji zebraliśmy blisko 940 litrów tego cennego leku!

Zbiórki krwi Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa, prowadzone są od 2009 roku. Dotychczas przyłączyło się do niej już ponad 9,3 tys. osób. Dzięki temu udało się zebrać i przekazać potrzebującym blisko 4,2 tys. litrów krwi.