Narodowe Cantrum Krwi
HTTP

Akcja „Mogilany. Twoja Krew” – 7 sierpnia 2016 r.

Szanowni Państwo, Moi Drodzy,

Wczoraj minęło 7 lat od mojego wypadku komunikacyjnego, po którym byłem 1,5 miesiąca w śpiączce. Właśnie wtedy w mogilańskim ośrodku zdrowia odbyła się akcja krwiodawstwa przeznaczona dla mnie. Już po jakimś czasie po wybudzeniu postanowiłem: chciałbym ją powtarzać. Z ogromną sympatią do idei podszedł ówczesny dyrektor ośrodka, pan Krzysztof Rutkowski. I tak w 2013 odbyła się pierwsza edycja akcji „Mogilany. Twoja Krew”. Jestem dumny, że nowa dyrektor SPZOZ w Mogilanach, pani Beata Kuszczak, tak samo pozytywnie odnosi się do tej inicjatywy.

Od czterech lat niezmiennie w pierwszą niedzielę sierpnia gromadzimy się na ul. św. Bartłomieja ap. 21, by podzielić się bezcennym darem jakim jest krew. Jednocześnie jest to świetna okazja dla wszystkich – nie tylko tych, którzy mogą oddać krew – by zatroszczyć się o swoje zdrowie, czy też radośnie, w rodzinnej atmosferze spędzić czas.

Patronat honorowy nad akcją objęli Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego, Piotr Piotrowski, Wójt Gminy Mogilany oraz prof. Andrzej Zoll. Akcja jest adresowana do wszystkich, którzy Gminę Mogilany „mają we krwi”. Nie tylko gminę, ale także pomoc innym – zbiórce krwi towarzyszy piknik prozdrowotny. Cieszę się, że idea akcji gromadzi tak różnorodną grupę ludzi z Gminy Mogilany oraz sąsiednich [a czasem i dalszych] miejscowości. 7 sierpnia schowajmy kłótnie i różnice zdań, a spotkajmy się na akcji! 🙂

Akcję krwiodawstwa przygotowuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. W ramach pikniku prozdrowotnego są przewidziane: konsultacje fizjoterapeutyczne Poradni Rehabilitacyjnej SPZOZ w Mogilanach, konsultacje dietetyczne i treningowe, analiza składu ciała przygotowane przez Twoje Studio Zdrowia, gry i zabawy dla dzieci oraz pokazy zumby, pokaz i lekcje jogi, degustacje oraz wspólne gotowanie razem z blogerami kulinarnymi okraszone występami Kapeli Regionalnej Mogilanie oraz Mogilańskie Wierchy.

Grzegorz Nędza
inicjator i koordynator akcji Mogilany. Twoja Krew

 

Źródło informacji: RCKiK w Krakowie