Narodowe Cantrum Krwi
HTTPS

XIII edycja akcji pobierania krwi podczas trwania Festiwalu „Pol’And’Rock” w Kostrzynie nad Odrą.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że po raz trzynasty Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze oraz Regionalne Centrum Krwiodwstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu przygotowuje się do przeprowadzenia kolejnej zbiórki krwi podczas Festiwalu „Pol’And’Rock” w Kostrzynie nad Odrą.

Festiwalowa zbiórka krwi na stałe wpisała się w wakacyjne plany Krwiodawców z całego kraju. Dla wielu jest pierwszym punktem wśród festiwalowych atrakcji. Dowodem tego jak istotne jest honorowe krwiodawstwo wśród uczestników minionych WOODSTOCK’ów są statystyki, które jasno wskazują na skalę zainteresowania tą ideą. Przez 12 lat miasteczka Woodstock odwiedziło blisko 25 000 potencjalnych dawców krwi. Na fotelach zasiadło dokładnie 20 718 honorowych krwiodawców, dzięki którym udało się pozyskać aż 9 tysięcy litrów i 323 mililitry krwi – bezcennego leku, szczególnie potrzebnego szpitalom podczas wakacji.

Efekty dwunastoletniej działalności festiwali „PRZYSTANEK WOODSTOCK” są dowodem ogromnej odpowiedzialności Polaków i świadomości istoty honorowego krwiodawstwa. Mimo ogromu atrakcji dostarczanych przez Organizatorów liczna grupa osób poświęca czas, by podzielić się tym co najcenniejsze – swoją krwią. Dlatego ich postawa powinna być wzorem do naśladowania. W imieniu pacjentów serdecznie dziękujemy, że jesteście z nami!

Gorąco zapraszamy chętnych do ofiarowania najcenniejszego leku, który podarować może tylko człowiek i odwiedzenia miasteczka przy Alei Milenijnej 14 w Kostrzynie nad Odrą (teren firmy TACONIC). Jak w latach ubiegłych do dyspozycji Krwiodawców oddana zostanie ogromna hala namiotowa oraz dwa mobilne punkty pobierania krwi, gdzie w komfortowych warunkach pracownicy RCKiK z Zielonej Góry oraz RCKiK z Poznania będą przeprowadzać zbiórkę krwi w dniach od 1 do 4 sierpnia 2018 r. Rejestracja dawców prowadzona będzie w godzinach od 9:00 do 17:00.

Źródło informacji: RCKiK Zielona Góra