Narodowe Cantrum Krwi
HTTPS

Wystarczy chwila by uratować życie!

16 lipca na dworcu Głównym w Krakowie i 17 lipca na dworcu Głównym w Gdyni odbędzie się następny etap akcji „Kolej na Ciebie – uratuj życie!”, podczas której będzie można oddać krew. Nie czekaj, pomyśl o innych ludziach!

W czerwcu 2018 roku ruszyła 2. edycja przedsięwzięcia „Kolej na Ciebie – uratuj życie!” wspieranego przez spółki Grupy PKP, Fundacja Grupy PKP, a także Narodowe Centrum Krwi, Niezależne Zrzeszenie Studentów, Spółkę Polonusi Krajową Radę Kolejarskich Klubów HDK PCK. Akcja objęta jest patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Ministerstwa Zdrowia.

Należy dodać, że „Kolej na Ciebie – uratuj życie!” ma na celu promowanie honorowego krwiodawstwa, a także zwiększenie świadomości w zakresie ochrony zdrowia i propagowanie dobrych wzorców postaw społecznych.

Kto może oddać krew?

Osoba pomiędzy 18 a 65 rokiem życia. Na oddanie krwi należy przyjść wypoczętym i zdrowym, czyli nie mieć objawów przeziębienia i nie brać aktualnie żadnych leków (zasada ta nie dotyczy większości suplementów diety i środków antykoncepcyjnych). Najlepiej zjeść lekkostrawny, niskotłuszczowy posiłek, wypić około 2 litrów płynów (ważne, żeby zrobić to w ciągu 24 godzin przed pobraniem). Wskazane jest także ograniczenie palenia papierosów i nie picie alkoholu, dotyczy to również dnia poprzedzającego oddanie krwi.

Mobilny punkt pobierania krwi będzie czekał na chętnych na dworcu Kraków Główny przy wejściu głównym od strony Galerii Krakowskiej 16 lipca w godz. 9.00 – 13.00 oraz na dworcu Gdynia Główna przy wejściu głównym (Plac Konstytucji 1) 17 lipca w godz. 9.00 – 13.00.

Bądźcie razem z nami!

Źródło informacji: Fundacja Grupy PKP