Narodowe Cantrum Krwi
HTTPS

WROCŁAWSKIE AKCJE POBIERANIA KRWI

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu nabierają rozpędu wakacyjne zbiórki krwi. Dolnoślązacy mogą oddawać krew między innymi w samym centrum miasta na Placu Solnym, w najwyższym budynku w Polsce w Sky Tower, w miejscu uwielbianym przez wszystkich jakim jest ZOO Wrocław, a już od lipca mobilny punkt pobierania krwi będzie miał przystanek pod Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu.

WROCŁAWSKIE AKCJE POBIERANIA KRWI

Źródło: RCKiK we Wrocławiu

Wrocław obala mity związane z oddawaniem krwi. Aktorzy tacy jak: Ula Dębska, Ola Kisio, Maciej Tomaszewski, Rafał Cieszyński, Błażej Michalski wzięli udział w filmie reklamowym dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, w którym zachęcając do oddawania krwi, obalają mity związane z krwiodawstwem. Spot został nakręcony w mobilnym punkcie poboru krwi i jest dostępny: https://www.youtube.com/watch?v=TwzdS3MIOH0.

WROCŁAWSKIE AKCJE POBIERANIA KRWI
 
Źródło: RCKiK we Wrocławiu
Jednocześnie pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom biorącym udział w tegorocznej edycji projektu Wampiriada Ogólnopolska propagująca ideę honorowego krwiodawstwa. Z radością informujemy, że podczas samego finału akcji we Wrocławiu udało się zebrać ponad 100 litrów krwi. Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Wampiriady, życzymy wielu kolejnych tak udanych akcji.