Narodowe Cantrum Krwi
HTTPS

Szkoła Policji w Słupsku – „700 litrów krwi na 70-lecie Szkoły Policji w Słupsku”

13.03.2015b

W 2015 roku Szkoła Policji w Słupsku obchodzi jubileusz 70 – lecia swojej działalności. Z tej okazji Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Szkole Policji w Słupsku wyszedł z inicjatywą zorganizowania akcji honorowego oddawania krwi na 70 rocznicę Szkoły Policji w Słupsku.

Na początku krwiodawcy przedstawili projekt zbiórki 70 litrów na 70-lecie, jednak ostatecznie przyjęto wersję zaproponowaną przez Komendanta Szkoły insp. Jacka Gila, który sam będąc krwiodawcą, „podbił” stawkę dziesięciokrotnie – w ten sposób zbieramy 700 litrów honorowo oddanej krwi na jubileusz 70-lecia najstarszej policyjnej szkoły w Polsce.

Akcja prowadzona będzie do końca tego roku. W ramach podejmowanych działań członkowie Klubu HDK będą przeprowadzać pogadanki promujące honorowe krwiodawstwo oraz koordynować akcje zbiorowego oddawania krwi przez kadrę i słuchaczy Szkoły Policji. Do udziału w naszych działaniach zapraszamy również młodzież z klas policyjnych, z którymi współpracujemy już od kilku lat. Zorganizujemy również akcję dla osób odwiedzających naszą szkołę w ramach dni otwartej Szkoły.

Członkowie klubu posiadają już doświadczenie w organizowaniu tak dużej akcji honorowego oddawania krwi. W 2008 roku przeprowadzono akcję „Twoja krew uratowała życie … ”, w której wzięło udział ponad 1800 osób i zebrano ponad 750 litrów krwi.

Obecna akcja nie jest wyłącznie nastawiona na uzyskanie pobrania założonej ilości krwi, jest cel który będziemy chcieli osiągnąć – promowanie honorowego krwiodawstwa i bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi. Takie zaangażowanie jest bowiem wpisane w etos zawodu policjanta, którego powołaniem jest służba społeczeństwu. Tej właśnie służby uczymy kolejne pokolenia młodych policjantów już 70 lat.

Źródło informacjiSzkoła Policji w Słupsku: http://slupsk.szkolapolicji.gov.pl/indexmain.php?act=akt&det=20150113