Narodowe Cantrum Krwi
HTTPS

Relacja Klubu HDK PCK przy Urzędzie Dzielnicy Mokotów

W dniu 26 kwietnia br. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Dzielnicy Mokotów zorganizował zbiórkę krwi. Akcja miała miejsce podczas ORLEN WARSAW MARATHON w Mokotowskiej Strefie Kibica zlokalizowanej u zbiegu ulic Puławskiej i Bukowińskiej.

Mokotowską Strefę Kibica otworzyli oficjalnie Zastępcy Burmistrza Mokotowa: Monika Gołębiewska-Kozakiewicz i Krzysztof Skolimowski. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Oprócz możliwości zobaczenia w akcji czołowych maratończyków świata, był koncert formacji Lachersi, a także m.in. występy artystyczne, pokazy sportowe, warsztaty z ceramiki, animacje i konkursy dla dzieci oraz targ śniadaniowy. Znana aktora Katarzyna Żak czytała najmłodszym bajki. Mieszkańcy ponadto mogli wykonać bezpłatne badania profilaktyczne, a dzięki staraniom Klubu HDK PCK przy Urzędzie Dzielnicy Mokotów – oddać krew oraz zarejestrować się w bazie dawców szpiku Fundacji DKMS Polska. W akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku zaangażowali się harcerze z Hufca ZHP Mokotów: Weronika Michałowska, Maja Machulak, Mateusz Domański, Jasiek Rudnicki, Maciek Malinowski. Ich aktywność to efekt współpracy Klubu HDK PCK z Harcerskim Klubem Sportowym „Mokobiegacze”. Od lat harcerze i instruktorzy wspierają organizację różnych imprez plenerowych, a Hufiec Mokotów jest jedną z najprężniejszych lokalnych organizacji pozarządowych. Zrzesza ponad tysiąc zuchów i harcerzy w kilkudziesięciu drużynach, których pracę prowadzi lub wspiera ponad stu instruktorów.

Serdecznie dziękujemy tym, którzy w niedzielę odwiedzili Mokotowską Strefę Kibica Orlen Warsaw Marathon.

GORĄCE PDZIĘKOWANIA:

– dla WOLONTARIUSZY HUFCA ZHP WARSZAWA MOKOTÓW za wspaniałe zaangażowanie przy rejestrowaniu dawców szpiku,

– dla Teatru Capitol http://www.clubcapitol.pl/ za przekazanie wejściówek na spektakl,
– dla SuperSamu http://supersam.warszawa.pl/ za to, że zadbał o to aby Krwiodawcy mogli się zregenerować pyszną kawą i energetycznymi batonikami,
– dla Narodowego Centrum Krwi http://www.nck.gov.pl/ za przekazane gadżety promujące honorowe krwiodawstwo,

– dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie http://www.rckik-warszawa.com.pl/ za udostępniony ambulans,

– dla wspaniałej, pełnej uśmiechu i życzliwości ekipy ambulansu J,

– dla Agnieszki Strepczyńskiej, Agnieszki Kwiatkowskiej, Maćka Urbańczyka i wielu innych.

Bez Was nie byłoby tej akcji!

I na koniec musimy odnotować – co najważniejsze, że Baza Dawców Szpiku powiększyła się o 11 osób. Zarejestrowało się także 20 dawców krwi, a 12 z nich honorowo oddało krew. Łącznie udało się zebrać 5,400 ml krwi.

DZIĘKUJEMY i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Źródło informacji:

Jacek Karczmarek

Sekretarz

Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK

przy Urzędzie Dzielnicy Mokotów