Narodowe Cantrum Krwi
HTTPS

Marzec miesiącem „spoKREWnionych służbą”

W tym roku, jak w całej Polsce, tak i w województwie lubuskim marzec obfituje w akcje honorowego krwiodawstwa pod hasłem „spoKREWnieni służbą”. W ramach ogólnopolskiej akcji prowadzonej pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Obrony Narodowej ku czci Pamięci Żołnierzy Wyklętych, pracownicy wszelkich służb mundurowych dzielą się tym co najcenniejsze – swoją KRWIĄ.
Inauguracja tegorocznej akcji odbyła się 1 marca 2018 roku pod siedzibą Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. zbiórką krwi zorganizowaną przez Wojewodę Lubuskiego Władysława Dajczaka.
Przez cały marzec wszystkie chętne osoby mogą oddawać krew na akcjach wyjazdowych, w siedzibie RCKiK w Zielonej Górze oraz Oddziałach Terenowych w Gorzowie, Międzyrzeczu, Sulęcinie, Żaganiu i Żarach.
Do tej pory w ramach akcji „spoKREWnieni służbą” odbyły się zbiórki krwi organizowane przez Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wlkp., 17. Wielkopolską Brygadę Zmechanizowaną w Międzyrzeczu, 11. Lubuską Dywizję Kawalerii Pancernej w Żaganiu, Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą Państwowej Straży Pożarnej w Sulechowie oraz Komendę Miejską Policji w Zielonej Górze.
Do końca marca przeprowadzone zostaną jeszcze akcje organizowane przez 17. Wielkopolską Brygadę Zmechanizowaną w Wędrzynie, Komendę Wojewódzką Policji w Gorzowie Wlkp., 5. Lubuski Pułk Artylerii w Sulechowie, komendą Powiatową policji we Wschowie, Nadodrzański Oddział Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim, Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Kijach, Komendę Powiatową Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie oraz Komendę Powiatową Policji w Nowej Soli. Zapraszamy! J

Źródło informacji: RCKiK w Zielonej Górze