Narodowe Cantrum Krwi
HTTPS

Łączy ich miłość do motocykli i krew, która ratuje życie!

Kwiecień to miesiąc, który od 2009 roku pracownikom Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze kojarzy się tylko i wyłącznie z twardymi ludźmi w czarnych skórach oraz ich wspaniałymi błyszczącymi i głośnymi maszynami. Okazuje się, że ci twardzi ludzie mają także ogromne serducha, wrażliwe na potrzeby szczególnie najmłodszych mieszkańców naszego województwa. Bo właśnie do dzieci skierowana jest ogólnopolska akcja „Motocykliści dzieciom”, która nie pozostaje bez echa także w lubuskiem. Bez względu na to pod jakim sztandarem prowadzona jest akcja, czy to MOTOSERCE, czy to MOTOKREW, a może MOTOKROPLA, to cel akcji jest zawsze jeden – Motocykliści oddają krew dla najmłodszych!

Wraz z pierwszym kwietniowym słońcem, gdy na naszych drogach pojawiają się pierwsze motocykle, kluby zrzeszające fanów dwóch kółek organizują spektakularne akcje, otwierające sezony motocyklowe. Zloty, eventy i akcje uświetnione są różnymi dodatkowymi atrakcjami dla ludzi w każdym wieku – od gier, zabaw i animacji dla maluchów, poprzez pokazy pierwszej pomocy i służb ratowniczych, pokazy motoryzacyjne, wystawy, koncerty i występy artystyczne, aż do wystaw ciężkiego sprzętu militarnego. Wszystko to po to, aby ściągnąć jak największą liczbę uczestników i przy okazji pokazać, że można zrobić coś jeszcze… zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka. Oddać krew – bezcenny dar serca, który ratuje życie i zdrowie.

Od 2009 roku w województwie lubuskim podczas akcji organizowanych przez różne, czasami już nie istniejące kluby motocyklowe, pobrano krew od blisko dwóch tysięcy Honorowych Dawców Krwi.

Zachęcamy do udziału w tegorocznych, jubileuszowych, 10-tych motocyklowych spotkaniach i podzielenia się z potrzebującymi tym co najcenniejsze – swoją krwią. Harmonogram akcji:

21 kwietnia 2018 r. – MOTOSERCE Świebodzin;

21 kwietnia 2018 r. – MOTOKREW Żary;

22 kwietnia 2018 r. – MOTOKREW Wschowa;

12 maja 2018 r. – MOTOSERCE Sulęcin;

19 maja 2018 r. – MOTOKREW Gorzów;

19 maja 2018 r. – MOTOKREW Sulechów;

16 czerwca 2018 r. – MOTOSERCE Międzyrzecz.

Źródło informacji: RCKiK w Zielonej Górze