Narodowe Cantrum Krwi
HTTPS

„Krewki Piłkarz”

druga edycja akcji Football Academy

Fundacja Football Academy już po raz drugi realizuje ogólnopolski projekt pod nazwą „Krewki Piłkarz”. To przedsięwzięcie, którego nadrzędnym celem jest podnoszenie świadomości społecznej w zakresie krwiodawstwa oraz zachęcanie ludzi do oddawania krwi podczas specjalnych wydarzeń – akcji zbiórki krwi – organizowanych we współpracy z Narodowym Centrum Krwi oraz Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Rok temu Football Academy zebrała około 150 litrów krwi. Tym razem organizatorzy chcą poprawić ten wynik. W tegorocznej akcji, która będzie się odbywać w majowe i czerwcowe weekendy bierze udział dwanaście polskich miast. Oto miejsca gdzie Krwiodawcy znajdą ambulans do poboru krwi:

15.05 (piątek) Grudziądz

15.05 (piątek) Dąbrowa Tarnowska

30.05 (sobota) Żory

30.05 (sobota) Chojnów

07.06 (niedziela) Bielsko-Biała

07.06 (niedziela) Olszanka

12.06 (piątek) Szubin

13.06 (sobota) Legnica

20.06 (sobota) Zawiercie

20.06 (sobota) Wałbrzych

21.06 (niedziela) Zamość

21.06 (niedziela) Opole

Krew ratuje życie! Codziennie potrzebują jej setki, a może nawet tysiące chorych w całej Polsce. Choć to bezcenny lek, niestety jeszcze nikomu nie udało się go wytworzyć syntetycznie. Dlatego tak bardzo ważne jest oddawanie krwi – przez każdego, kto tylko może i w każdej ilości. Krew to dar, który może ocalić życie drugiego człowieka, ale również nasze własne. Warto o tym pamiętać i robić wszystko, żeby krwi w placówkach medycznych nigdy nie zabrakło. Warto zatem znaleźć dogodny dla siebie czas i lokalizację, aby – korzystając przy okazji z przewidzianych atrakcji sportowych – wesprzeć tę szczytną inicjatywę.