Narodowe Cantrum Krwi
HTTPS

Gala z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy

Z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy w dniu 09.06.2018 roku odbyła się okolicznościowa Honorowa Gala z okazji tego święta połączona z zakończeniem konkursu plastycznego dla dzieci szkół podstawowych pod hasłem „Oddając Krew – Ratujesz życie”. Impreza okolicznościowa odbyła się z okazji 5 – lecia Stowarzyszenia SHDK ”KRWINKA”.

Impreza odbyła się w gościnnej hali Szkoły Podstawowej im. Margarethy Kampard w Jarostach. W zakończeniu konkursu plastycznego wzięło udział prawie 100 dzieci, które dostały się do ścisłego finału konkursu oraz ich rodzice i opiekunowie.

Patronat Honorowy nad konkursem objęli :

– Marszałek Województwa Łódzkiego Pan Witold Stępień

– Starosta Powiatu Piotrowskiego Pan Stanisław Cubała

– Wójt Gminy Moszczenica Pan Marceli Piekarek

W konkursie wzięły udział następujące szkoły podstawowe :

– SP 10 w Piotrkowie Trybunalskim

– SP 11 w Piotrkowie Trybunalskim

– SP w Babach gm. Moszczenica

– SP w Jarostach gm. Moszczenica

– SP w Srocku gm. Sulejów

– SP w Witowie gm. Sulejów

– SP we Włodzimierzowie gm. Sulejów

– Szkoła Podstawowa przy Zespole Szkół Katolickich w Piotrkowie Trybunalskim

Prace zostały podzielone na dwie kategorie :

– Klasy I – III

– Klasy IV – VII

Kapituła po długich i burzliwych obradach wybrała najlepsze prace konkursowe w poszczególnych kategoriach. Wręczono również wyróżnienia za udział w konkursie.

Komandorem konkursu był Prezes Piotrowskiego Stowarzyszenia HDK ”KRWINKA” Robert Szulc

W trakcie gali odbył się również konkurs z wiedzy o Honorowym Krwiodawstwie i pierwszej pomocy, odbył się również Rajd pieszy organizowany przez Piotrkowski Oddział PTTK im. Michała Rawity – Witanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Trasa która biegła z Piotrkowa Trybunalskiego przez Michałów do Jarost o długości ok. 8 km była bardzo ciekawa turystycznie. W rajdzie wzięło udział ok. 50 dzieci z piotrkowskich szkół podstawowych które na zakończenie rajdu otrzymały słodki poczęstunek a także coś do picia oraz gadżety ufundowane przez sponsorów.

Po gali odbył się piknik rodzinny organizowany przez Szkołę Podstawowa w Jarostach w którym Stowarzyszenie SHDK „KRWINKA” brało udział poprzez naukę pierwszej pomocy.

Źródło informacji: SHDK ,,KRWINKA,,